Digiriigi Häkaton 2.0

register

When 29th to 31st of May

Where Palo Alto Club, Tallinn

 • Overview
 • Agenda
 • Eesti kui digiriigi maine on teada paljudele välismaalastele ja e-riigi teenuste kasutamise mugavust tunnetab enamik Eestis elavaid inimesi igapäevaselt. Tagamaks Eesti kui innovaatilise ja progressiivse riigi jätkuva arengu, tuleb teemaga teadlikult edasi tegeleda ning arendada uuenduslikke lahendusi. 2018 aasta lõpus korraldas Majandus-ja Kommunikatsiooniministeerium koos Garage48’ga Digiriigi Häkatoni #1, mis tõi kokku kümneid ettevõtteid, kes asusid lahendama avaliku sektori poolt välja pandud probleeme.
  Lahendused, mis loodi, olid uuendusmeelsed ja nii mitmedki ettevõtted jätkasid sellelt pinnalt koostööd riigiga. Kuigi kogu masinavärk ei toimu veel päris õlitatult ning tiimid, kes töötavad prototüüpide kallal häkatoni ajal, peavad läbima oma ideede edasi arendamiseks bürokraatia kadalipu, oleme positiivselt meelestatud ning usume muutustesse rohujuure tasandi :)

  Digiriigi häkaton 2.0

  Oled sa hiljuti mõnda e-riigi teenust kasutades mõelnud, kuidas seda paremaks muuta?
  Kas oled valmis alustama mõnda järjekordset Eesti ja miks mitte kogu maailma edulugu? Või tead ja tunned, et sooviksid midagi riigile “kinkida” - midagi, mis nii su enda kui ka lähedaste elu mugavamaks teeks?

  Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ja Garage48 usuvad, et koostöö juba protsessi algusfaasis loob lisandväärtust ja võib viia kiirete, uuenduslike ning toimivate lahendusteni.

  Julgustame avalikku sektorit kontakteeruma Eesti erinevate IT-spetsialistidega, et üheskoos paindlikult probleemidele lahendust leida. Digiriigi häkatonisarjaga loome kontakti avaliku sektori ja IT-sektori vahel, pakkudes võimaluse koostööks, kontaktide loomiseks ning ühise digiriigi ehitamiseks ja arendamiseks.
  Ürituste raames soovime leida avaliku sektori probleemidele sobivaid IKT-lahendusi ja luua ürituse jooksul ideedest „klikitav prototüüp“ ning võimalusel reaalselt töötav lahendus või miks mitte ka valmis toode. Eesmärk  on saada värskeid ideid ning esialgseid lahendusi, millega arvestada riigis uute lahenduste loomisel.

  Mis toimub?

  Ürituse stardipauk antakse kolmapäeval, 29.05.2018 kell 15, kus riigiasutuste esindajad pitchivad osalevatele tiimidele oma challengeid, millele asutakse lahendust otsima.
  Seega erinevatelt tavalistest häkatonidest, ei pea sinu tiim ideed ise kaasa võtma.

  Kõik meeskonnad valivad väljapakutud ideede seast endale meelepärase probleemi, mida 48h jooksul lahendama asuda. Võib juhtuda, et mõni probleem jääb meeskonnata ja võib juhtuda, et mõni väljakutse on nii põnev, et seda hakkab lahendama mitu meeskonda. Riigiasutuste esindajad ja ideede omanikud jäävad kogu häkatoni vältel meeskondadele oma nõu, andmete või muu sisendiga toeks. Üritus toimub nädala sees, mis tähendab, et vajadusel saab lahenduste valideerimisel abi kogu avalikult sektorilt.

  Keda me otsime?
  Ootame osalema Eesti (IT)ettevõtteid ja/või asutusi, kes sooviksid lahendada digiriigi väljakutseid. Optimaalne ettevõtete või ülikoolide poolt välja pandud meeskond on 4-6-liikmeline (front-end ja back-end arendaja, analüütik, UX/UI disainer, arhitekt ning team-lead).

  Mida me pakume?
  Nagu alati, ei pea Sina ja Sinu meeskond 48 tunni  jooksul muretsema, kas tuba on soe ja toit laual - hoolitseme, et su kõht oleks täis ning oma suurepärased ruumid Telliskivi Loomelinnakus annab meie käsutusse Superangel'i  Palo Alto Club (Telliskivi 60a, Tallinn).

  Ideede arendustele ja lahendustele aitavad kaasa avaliku sektori eksperdid ning Garage48 andekad, toetavad ja “kastist välja mõtlevad” mentorid!


  Ükski häkaton ei möödu ilma auhindadeta. Võitjate vahel läheb jagamisele 20 000 eurot,  lisaks on välja pandud erinevad suuremad ja väiksemad auhinnad Digiriigi häkatoni sponsorite poolt.

  Oleme kindlad, et lahkud häkatonilt hea tuju, suure hulga uute kontaktide, ning inspireerivate ideedega! Ja mis peamine - hea lahenduse korral on alati võimalus, et probleemi püstitanud riigiasutusega sünnib sellest koostöö ning järgmine Eesti edulugu.

  Registreerumine
  Mitmed ettevõtted on oma meeskonnad juba välja pannud ning ootame liituma teisigi. Hetkeseisuga on häkatonile tulemas teiste seas Creditiinfo, ReachU, CGI, Vumonic, Nortal ja Microsoft.

  Ettevõtjad ei pea olema varasemalt riigiga koostööd teinud, oluline on meeskonna tugev kompetents mõelda välja nutikalt toimiv lahendus ning pakkuda seda kasutajasõbralikus vormis. See on ka võimalus alustada või süvendada koostööd erinevate riigiasutustega.

  Osalemiseks tuleb enda meeskond registreerida, täites ära vorm:
  https://garage48.typeform.com/to/MJee30
  Kiirustage, sest kohad on limiteeritud!


  Liitu üritusega Facebookis:

  https://www.facebook.com/events/447169336114128/


  Kui oled riigiasutus, kes soovib esitada oma probleemi või soovid rohkem

  infot kogu üritusesarja kohta, külasta lehekülge: https://hakaton.ee/

  #Digiriik #Digigov #Garage48

  Kolmapäev, 29 mai
  14:30 Registreerumine, kohv-ja kerge suupiste
  15:00 Avasõnad- Siim Sikkut (Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi side ja riigi infosüsteemide asekantsler)
  15:30 Avasõnad- Priit Salumaa (Garage48)
  15:40 Ideede esitlemine 90-sekundilise pitchi formaadis
  16:15 Kohvipaus
  16:30 Ideede esitlemine jätkub
  17:30 Tiimid valivad probleemi
  18:30 Töö algab
  Uksed avatud kogu öö, aga vajadusel võib ka puhkama minna

  Neljapäev, 30 mai 

  9:00 Hommikusöök. Töö jätkub
  10:00 I kontrollpunkt
  10:30 Mentorite ringkäik
  13:00 Lõuna
  13:45 Tootearendus jätkub
  16:30 II kontrollpunkt
  19:00 Õhtusöök
  Uksed avatud kogu öö, aga vajadusel võib ka puhkama minna
   
  Reede, 31 mai

  9:00 Hommikusöök. Töö jätkub
  10:00 III kontrollpunkt
  11:00 Pitchi harjutamine
  13:00 Lõuna
  14:00 Pitch koos toote-demoga
  14:30 Kohvipaus koos suupistetega
  15:00 Lõpupitchid ja tooteesitlus, live lõpuüritusest
  17:00 Võitjate väljakuulutamine
  17:30- Afterparty& cake

  THE SUPERSTARS
  The Mentors

  Priit Salumaa
  Co-Founder of Mooncascade and Garage48
  Kristo Vaher
  Tech Evangelist and Government CTO
  Janek Rozov
  Infoühiskonna teenuste arendamise osakona juhataja at MKM
  Siim Sikkut
  Government Chief Information Officer (CIO) @ Ministry of Economic Affairs and Communications / Deputy Secretary-General for IT and Telecom

  Organizers from Garage48

  Merit Vislapu
  Project Manager @Garage48