Youth Empowered avaseminar

When 30 September 2017

Where Tallinn, Estonia

 • Overview
 • Agenda
 • Get Ready
 • - This is an event for high school students and will be held in Estonian language. - 


  Hea ettevõtlik noor!


  Kas oled mõelnud ettevõtjaks hakkamisest, unistad rahvusvahelisest karjäärist suurfirmas või küpseb just Sinu peas järgmine ainulaadne äriidee start-up ettevõtte asutamiseks?


  Junior Achievement Eesti (JA Eesti), Garage48 ja Coca-Cola HBC kutsuvad kõiki 15- kuni 20-aastaseid keskkooli ja kutsekooli noori võtma osa üritustesarja Youth Empowered Eesti avaseminarist. Tule kuula ühel sügisesel laupäeval (30. septembril 2017) Tallinnas Telliskivi loomelinnakus Eesti edukate noorte ettevõtjate kogemusi ja pane oma äriidee proovile Mini Garage häkatonil. Koos meeskonna ja kogenud mentorite abiga saavad ideedest algsed reaalselt toimivad ärimudelid.

  Tule kuulama ja osalema ka siis, kui Sul oma äriideed veel pole - kindlasti leiad meie ettekannetest hulgaliselt inspiratsiooni ja mõtteid, kuidas õige idee või eesmärk üles leida. Samuti saad liituda mõne meeskonnaga ja aidata kaasa ideede edasiarendamisele.


  Üritusel osalemine on tasuta, kuid kohtade arv on piiratud ja seetõttu tuleb üritusele eelnevalt registreerida. Ära pikalt kõhkle, sest osaleda saavad ainult kiiremad. Kaugemalt tulijatele pakume võimalust sõita Tallinnasse ürituse eribussiga. Päeva jooksul ei pea tühja kõhtu kartma - söök ja jook on ürituse korraldajate poolt tasuta.


  Mis on Youth Empowered?


  Youth Empowered on õppesari, mis on mõeldud ettevõtlusest ja õpilasfirma loomisest huvitatud noortele ja mis toetab koostöös Garage48-ga Junior Achievementi õpilasfirma programmi. 


  Järjest rohkem noori kogeb, kuivõrd keeruline on leida endale eneseteostust võimaldav töökoht või tegevusala. Puudu jääb nii praktilisest oskustest, sidemetest, kui ka ettevõtluse alustamiseks vajalikest teadmistest.


  Youth Empowered on algatus, mis aitab teha tänaste 15-25-aastaste noorte jaoks nende tööalased ambitsioonid kättesaadavamaks. Youth Empowered projekti eesmärgiks on anda noortele praktilisi oskusi ja teadmisi võimalikult edukaks sisenemiseks tööturule ükskõik, kas töötaja või tööandjana.


  Tänaseks 28 riigis toimiva Youth Empowered programmi on ellu kutsunud ja selle läbiviimist toetab Coca-Cola HBC. Eestis teeb Youth Empowered koostööd partnerorganisatsioonidega JA Eesti ja Garage48. Noored saavad osaleda erinevatel inspireerivatel seminaridel ja praktilistes töötubades. Youth Empowered projektiga liitunud mentorid saadavad noori JA õpilasfirma programmis aastaringselt.


  Riikides, kus Coca-Cola HBC tegutseb, elab 75 miljonit noort inimest, kellest 16,5 miljonit on tööta ning veelgi suuremal hulgal puuduvad väljavaated leida eneseteostuseks võimalusi pakkuv töökoht. Youth Empowered loob platvormi, et panna õlg alla noorte arengule ja mõjutada positiivselt noorte läbilöömist oma kogukonnas.


  30. septembril 2017 toimuv avaüritus jätkub kesk- ja kutsekoolinoortele suunatud kolme temaatilise seminariga novembris, detsembris ja jaanuaris. 30. septembri üritusele saab registreeruda siin: https://piletimasin.ee/youthempowered


  Facebooki event: https://www.facebook.com/events/471703976532900/

  Lisainfo ja küsimused:

  JA Eesti

  Liis Metsatalu

  opilasfirma@ja.ee

  tel (+372) 501 4758


  PS Klõpsa ka "Agenda" ja "Get ready" tabidele, et leida rohkem infot ajakava ja registreerimise kohta. 


  10.30-11.00 Kogunemine, sissejuhatus ja päeva tutvustus

  11.00-12.30 Inspireerivad ettekanded:

  Kaspar Kuus, 2016. a parima õpilasfirma Spoony ja tarkvara idufirma Cody asutaja, kes räägib oma kogemusest õpilasfirma programmi läbimisel

  Maria Kütt, Coca-Cola HBC personalijuht, kes räägib sellest, milline on hetkeolukord Eesti tööjõuturul, milliseid töötajaid ootavad organisatsioonid ja millised on tänased tööotsijad

  Grete Paia, laulja, kes räägib oma kogemusest, kuidas lauljana ja mikroettevõtjana edukalt toime tulla


  Andres Susi, ettevõtja, investor ja mentor, kes räägib oma ettevõtete näitel ettevõtlikkusest, edust ja läbikukkumisest

  12.30-13.00 lõunaeine


  13.00-16.00 Mini Garage häkaton, mille viivad läbi Kai Isand ja Liis Narusk Garage48 tiimist. Meeskondasid juhendavad kogenud mentorid, kes aitavad luua ideedest toimivad ärimudelid. Parimaid meeskondi ootab auhind.


  17.00 – kokkuvõtted ja päeva lõpp

  18.00 - bussid väljuvad   Osalemise info ja registreerimine


  30. septembril 2017 Tallinnas Telliskivi Loomelinnakus Lift99 ruumides toimuv Youth Empowered avaüritus on kõigile huvilistele tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerimine, mida saad teha siin: https://piletimasin.ee/youthempowered


  Oodatud on kõik 15- kuni 20-aastased ettevõtlusest huvitatud keskkooli või kutsekooli noored, kes soovivad asutada õpilasfirma või saada rohkem teada oma võimalustest tööturul läbi lüüa. Üritus toimub eesti keeles.  Tasuta bussid kaugemalt tulijatele


  Ürituse korraldajad on tellinud bussid, mis toovad huvilised seminaripäeva hommikul Tartust, Pärnust ja Narvast Tallinna ning viivad päeva lõpus tagasi. Bussitransport on üritusele registreeritud osalejate tasuta. Kui soovid tulla bussiga, siis palun pane see ürituse registreerimisankeedis kindlasti kirja, sest kohade arv bussis on piiratud.


  Bussid on planeeritud väljuma hommikul:


  7.00 Narvas

  7.30 Tartus

  8.00 Pärnus

  Väljumiskohad täpsustame.

  Bussid väljuvad Telliskivi Loomelinnakust tagasiteele kell 18.00.  WHAT IS SAID

  #G48YOUTH #G48TALLINN

  THE SUPERSTARS
  The Mentors 

  Kaspar Kuus
  CEO at Spoony & Cody
  Grete Paia
  Laulja, mikroettevõtja
  Maria Kütt
  HR manager at Coca-Cola HBC
  Andres Susi
  Ettevõtja, investor, mentor
  Liis Narusk
  Co-founder and CEO at Garage48 Elevate
  ads
  asd
  Luulea Lääne
  Coca-Cola HBC Baltikumi kommunikatsioonijuht
  Heidi Saaver
  Coca-Cola HBC Baltikumi tasustamise ja kompensatsiooni suunajuht
  Peeter Tamla
  Pilvedivisioni uute tehnoloogiate arendusjuht at Levira AS
  Kevin Reisenbuk
  Founder and CEO at Festera. Garage48 minihäkatoni mentor. 
  Laur Läänemets
  ex-Product lead at Transferwise, Mentor at Garage48 

  The Programme is brought to you by: